Świadectwo Lenczewskiej

Synonimem świetego, jest słowo mnich, ktoś pobożny, żyjący w inny sposób niż cały świat. To często mylne podejście. Święci są wokół nas. Wystarczy abyśmy się odpowiednio rozejrzeli. Wystarczy abyśmy, użyli odpowiednich okularów. Po co? Myślę, że odpowiedź na to pytanie znajdziemy u Alicji Lenczewskiej.

Alicja Maria Lenczewska urodziła się 5 grudnia 1934 roku w Warszawie, w katolickiej rodzinie. Z rodzeństwa miała tylko starszego brata Sławka. Ojciec zmarł w kwietniu 1939 roku. Mama była nauczycielką, nie wyszła drugi raz za mąż i sama wychowywała dzieci.

Po przyjęciu Komunii św. stanął przed nią Jezus. Był bardziej realny od świata doświadczanego naszymi zmysłami, wtedy Alicja przeżyła radość rozsadzającą serce.

Na rekolekcjach w Gostyniu w 1985 roku rozpoczął się niesamowity czas w życiu Alicji Lenczewskiej. Otrzymała ona wtedy od Jezusa podczas Eucharystii nadzwyczajny dar mistycznych spotkań z Nim.

Czemu Alicja i jej „Świadectwo” jest tak niesamowite? Lenczewska pisze w swoich dziennikach słowa  Jezusa. To niesamowity czas dla czytelnika. Dziennik duchowy Lenczewskiej jest bardzo bogaty w słowa Jezusa, jednocześnie te Słowa są niesamowicie konkretne. A sam dziennik zawiera tylko to, co mówił nasz Zbawiciel, więc czujemy się jakby te słowa kierował bezpośrednio do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *