Wojna w rodzinie, Kościół podzielony jak nigdy

Najgorszym rodzajem wojny jest – wojna w rodzinie. Wyobraźmy sobie, że w domu powstają stronnictwa – stronnictwo mamy, stronnictwo taty, stronnictwo teściowej, stronnictwo dzieci. W końcu dochodzi między tymi stowarzyszeniami do różnych kłótni i podziałów. Rywalizacja zastępuję jedność. Nienawiść zastępuje miłość. Każdy z każdym się kłóci, kto jest lepszy, po której stronie stoi racja. Oczywiście ta wojna jest punktowa- tzn. wybucha i cichnie i powoli toczy rodzinę jak rak, aż w końcu doprowadza do jej rozpadu.Na wielu płaszczyznach mamy wojnę w Polskim Kościele. Jest kilka płaszczyzn, na których ta wojna trwa. Wołanie o jedność w Kościele, w 2021 roku ma zupełnie inny wymiar niż w poprzednich latach.

Marcin Zieliński i jego posługa. Wielu katolików w Polsce oburzyło nagranie na stronie zwiedzeni.pl, dotyczące Marcina Zielińskiego i jego posługi charyzmatycznej. Rzekomo według jego twórców, ma być fałszywym prorokiem – charyzmatykiem. Dwie godziny oczerniania posługi Zielińskiego bez głębszej analizy, tego co robi i jakie owoce przynosi  jego praca. 

Owszem kilka lat już minęło, od tego filmu i emocji jakie wywołał. Niestety owoce po tym filmie są tragiczne. Byłem świadkiem jak dwóch delikwentów mających przekonanie o posiadanej tylko przez siebie racji, w liturgii online na YouTubie  notorycznie przeszkadzali innym jej  uczestnikom, ponadto kopiowali i wklejali poszczególny komentarz po 100/200 razy szydząc niejednokrotnie z Marcina i jego modlitwy w językach. Takich “owoców” możnaby podawać więcej.

 Pól do  walki między różnymi stronnictwami w Kościele pojawiło się jeszcze więcej. Jednym z tych pól do bitew jest Msza Święta. Pewne stronnictwo w Kościele katolickim uważa, że Msza Święta w rycie trydenckim, jest lepsza niż ta w „zwykłym” rzymskim. Według ich teorii na Mszy Trydenckiej doświadczymy większej obecności Boga.  Najgorsze jest to, że tzw” tradycjonaliści” nie szanują tego, że są osoby, które nie chcą uczestniczyć w Mszy Trydenckiej. Brak wrażliwości na różnorodność i to, że nie każdy musi przeżywać i uważać tak jak ja, jest często zauważalne wśród tego stronnictwa.

Kolejne pole, które w ostatnich latach się otworzyło, jest przyjmowanie Komunii na rękę.Smutny jest  fakt, braku posłuszeństwa wobec hierarchów, w sprawie przyjmowania Komunii Świętej na ręke. To według tej samej grupy, która uważa wyższość „trydentu” nad rzymskim rytem, neguje również możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Stronnictwo trydenckie, uważa, że ktoś kto przyjmuje w taki sposób Komunie Świętą dokonuje aktu profanacji Najświętszego Ciała Pana Jezusa.

Właśnie najczęstszym słowem używanym przez “tradycjonalistów” jest profanacja.  Możemy przeczytać i usłyszeć: – “Profanacja! W Kościele klaszczą na Mszy Świętej. Diabeł się cieszy” , “Profanacja! zamiast organów, na Mszy używana jest gitara akustyczna” Profanacja! Przyjmowanie Pana Jezusa brudnymi łapskami! Cóż to ma znaczyć?!” Można podać więcej przykładów gdzie owi ludzie krzyczą o profanacji i bezczeszczeniu świątyń. Niestety tacy ludzie, podpierają się nauczaniami, które są szkodliwe i niezgodne z oficjalnym Nauczaniem Kościoła. np. o. Augustyn Pelanowski, który wygłaszał swoje tyrady dotyczące tego czy papież Franciszek jest prawdziwym papieżem.

Kościół aby stanąć w walce o dusze ludzi, o ich zbawienie i życie wieczne, musi wpierw zawalczyć o jedność w rodzinie. Dom wewnętrznie skłócony nie może się ostać. Najbliższe lata, będą podsumowywały, czy ludzie Kościoła dokonali kroku naprzód czy dalej okładają siebie nawzajem, niekoniecznie szukając wtedy Chrystusa i Jego Chwały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *